Wykształcenie

Jestem analityczką jungowską (IAAP) oraz certyfikowaną psychoterapeutką analityczną (PTPA) i integratywną (PTPI) ze stopniem naukowym doktora nauk humanistycznych.





Ukończyłam czteroletnie, całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii analitycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA) we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie przy wsparciu International Association for Analitycal Psychology , (IAAP). Szkolenie posiadało akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej.


Zrealizowałam również pięcioletni program szkoleniowy w zakresie psychoanalizy jungowskiej w ramach IAAP, zakończony zewnętrznym egzaminem certyfikacyjnym. Po jego ukończeniu uzyskałam członkostwo w IAAP i tytuł analityczki jungowskiej.
Wybrana przeze mnie ścieżka kształcenia umożliwiła mi udział w seminariach i superwizjach prowadzonych przez psychoanalityków z całego świata – reprezentujących różne podejścia teoretyczne: od klasycznego, przez archetypowe, aż po rozwojowe, czerpiące z najnowszych odkryć teorii relacji z obiektem.

Ukończyłam również:

– kurs Psychoterapia Tańcem i Ruchem dla Osób Pracujących Psychoterapeutycznie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem,
– szkolenie Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego w Fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu,
– kurs Psychoterapia Praktyczna w ramach stażu klinicznego Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedry Psychoterapii Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Dodatkowo zrealizowałam szereg kursów doskonalących z zakresu: arteterapii, pracy z ciałem, wspomagania rozwoju dziecka, koncepcji typów psychologicznych. 


Fascynuje mnie psychoneuroimmunologia, kognitywistyka i praca z ciałem – dlatego w terapii często pracuję na styku słowa, obrazu i somatycznego odczucia. Stale rozwijam się, uczestnicząc w seminariach klinicznych prowadzonych przez specjalistów z całego świata.

W centrum mojej pracy znajduje się relacja – oparta na uważności, wzajemnym szacunku i gotowości do wspólnego odkrywania tego, co nieświadome. W trosce o jakość procesów psychoterapeutycznych, które prowadzę, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Podlegam pod Kodeksy Etyki PTPA, PTPIPTPJ, PSPJ oraz IAAP.



Doświadczenie

Od 2016 roku prowadzę gabinet psychoterapii i psychoanalizy jungowskiej na warszawskim Mokotowie. Pracuję z osobami dorosłymi, które szukają nie tylko ulgi w cierpieniu, ale przede wszystkim głębszego rozumienia siebie – poprzez słowo, sen, ciało i relację.


Zanim zdecydowałam się na otwarcie własnej praktyki, przez sześć lat towarzyszyłam osobom chorującym przewlekle somatycznie – uczyłam się wtedy, jak ciało mówi językiem duszy i jak choroba może stać się punktem zwrotnym w życiu.

Równolegle zdobywałam doświadczenie w pracy edukacyjnej – w szkołach powszechnych, integracyjnych i specjalnych. Ta wieloletnia obecność w oświacie nauczyła mnie uważności na różnorodność, elastyczności w kontakcie oraz szacunku dla indywidualnych ścieżek rozwoju.

Staż psychoterapeutyczny zrealizowałam w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie, pracując na Oddziale Dziennym oraz w Poradni Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych. Zakład ten specjalizuje się w leczeniu osób dorosłych z zaburzeniami nerwicowymi, osobowościowymi, a także z zaburzeniami odżywiania (anoreksja, bulimia) i seksualności.

Doświadczenie terapeutyczne rozwijałam także w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Grupy Medycznej Vertimed w Warszawie, gdzie prowadziłam grupową terapię analityczną.

Przez sześć lat współtworzyłam działania Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”. Koordynowałam i prowadziłam tam warsztaty psychologiczne oraz treningi relaksacyjne w ramach autorskiego programu wspierającego młodych dorosłych w życiu z chorobą przewlekłą.

Ten etap mojej pracy ugruntował moją wrażliwość na powiązania między psyche i ciałem, samotnością i wspólnotą, oporem i nadzieją.

Należę do: International Association for Analitycal Psychology (IAAP),  Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA), Polskiego Towarzystwa Psychoanalizy Jungowskiej (PTPJ), Polskiego Stowarzyszenia Psychoanalityków Jungowskich (PSPJ) oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej.





W psychoterapii interesuje mnie szczególnie to, co dzieje się na granicach – życia i śmierci, zdrowia i choroby, tego, co świadome i nieświadome. Fascynuje mnie, jak doświadczenia graniczne wpływają na rozwój osobisty, jak kształtują narracje o sobie i świecie, i jak można je przepracować, by stały się źródłem integracji, a nie rozpadu.

Szczególne miejsce w mojej praktyce i refleksji zajmuje temat zdrowia psychicznego osób chorujących przewlekle somatycznie – także z własnego doświadczenia wiem, jak ważne jest wsparcie psychiczne w długotrwałej konfrontacji z cielesnym cierpieniem.






Regularnie uczestniczę w inicjatywach krajowych oraz międzynarodowych, wspierających działania związane ze wspomaganiem zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.















Bliska jest mi koncepcja Toni Wolff – pionierki psychologii głębi, której ujęcie strukturalnych form kobiecej psychiki uważam za niezwykle inspirujące i wciąż aktualne.

Przełożyłam na język polski esej Strukturalne formy żeńskiej psyche (Raven. Psychologia głębi i kultura nr 3/2023 ), a także książkę Nan Savage Healy pt. Toni Wolff i C. G. Jung. Współpracownicy, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Raven w 2023 roku.

Opublikowałam także tekst objaśniający i kontekstualizujący tę koncepcję – serdecznie zapraszam do lektury.



Poza gabinetem – uczę. Pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej nr 26 w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia etyki z elementami filozofii, wychowania do życia w rodzinie oraz treningu umiejętności społecznych (TUS). Jestem pasjonatką filozofowania z dziećmi (P4C), bo wierzę, że dzieci – tak jak dorośli – potrzebują sensu, pytania i przestrzeni, by pomyśleć świat po swojemu.


“Psychoterapeuta musi rozumieć nie tylko pacjentów – równie ważne jest, aby rozumiał samego siebie. Dlatego conditio sine qua non jego wykształcenia jest przeprowadzenie analizy samego siebie, tak zwanej analizy dydaktycznej. Terapia pacjenta zaczyna się, rzec by można, od lekarza; tylko wówczas, gdy lekarz umie poradzić sobie z sobą samym
i z własnymi problemami, umie to zrobić też z pacjentem. Tylko wtedy.”


– Carl Gustav Jung



Chcesz się ze mną skontaktować, 
umówić na sesję lub o coś zapytać?




Zadzwoń

503 104 273



Zobacz moje filmy na
Youtube



Poczytaj na
Facebooku


Strona Główna
O mnie
Moje wykłady
Czym jest psychoterapia?
Czego się spodziewać?
Kontakt




Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie blokujesz plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.