Wykształcenie

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką i analityczką jungowską ze stopniem naukowym doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie pedagogiki.
Fascynuje mnie psychoneuroimmunologia, kognitywistyka oraz praca z ciałem.


Ukończyłam 4-letnie, całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii analitycznej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA) we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie przy wsparciu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (International Association for Analitycal Psychology , IAAP). Szkolenie posiadało akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej.


Zrealizowałam również 5-letni program szkoleniowy w zakresie psychoanalizy jungowskiej w Międzynarodowym Towarzystwie Psychologii Analitycznej (IAAP), który zakończył się  zewnętrznym egzaminem certyfikacyjnym. Tym samym stałam się członkinią IAAP oraz analityczką jungowską.
Wybrana przeze mnie ścieżka kształcenia pozwoliła mi na udział w seminariach oraz superwizjach z psychoanalitykami z całego świata, o różnych orientacjach – od klasycznej poprzez archetypową do rozwojowej, wzbogaconej współczesnymi odkryciami teorii relacji z obiektem. 

Ukończyłam również kursy: Psychoterapia Tańcem i Ruchem dla Osób Pracujących Psychoterapeutycznie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz Otwarty Dialog i rozwój sieci społecznych w sytuacji kryzysu psychicznego w Fundacji Polski Instytut Otwartego Dialogu. A także w ramach stażu klinicznego kurs: Psychoterapia Praktyczna, organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto - szereg kursów doskonalących zzakresu arteterapii, pracy z ciałem, wspomagania rozwoju dziecka czy koncepcji typów psychologicznych.  Stale poszerzam kompetencje poprzez udział w  seminariach klinicznych prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę z całego świata. 


W trosce o jakość procesów psychoterapeutycznych, które prowadzę, swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Podlegam pod Kodeksy Etyki PTPA, PTPJ, PSPJ oraz IAAP.

Doświadczenie

Od 2016 roku prowadzę gabinet psychoterapii i psychoanalizy jungowskiej na warszawskim Mokotowie.
Zanim rozpoczęłam prywatną praktykę, przez sześć lat wspierałam osoby chorujące przewlekle somatycznie. Posiadam także wieloletnie doświadczenie pracy w oświacie, które zdobywałam zarówno w placówkach powszechnych, jak również integracyjnych i specjalnych.


Staż psychoterapeutyczny zrealizowałam w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego Krakowie, w którego skład wchodzą Oddział Dzienny oraz Poradnia Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych. Zakład prowadzi leczenie dorosłych chorych z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości i zespołami behawioralnymi (głównie anoreksja i bulimia oraz zaburzenia seksualne). 

Doświadczenie zdobywałam także w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Grupy Medycznej Vertimed w Warszawie, gdzie prowadziłam grupową terapię analityczną.

Przez sześć lat związana byłam z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, gdzie odpowiedzialna byłam za koordynowanie i prowadzenie warsztatów psychologicznych oraz treningów relaksacyjnych w ramach autorskiego programu.
Regularnie uczestniczę w inicjatywach krajowych oraz międzynarodowych, wspierających działania związane ze wspomaganiem zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

W psychoterapii interesuje mnie szczególnie funkcja doświadczeń granicznych w rozwoju osobistym, sposób budowania narracji o sobie i świecie, jak również kwestia zdrowia psychicznego osób chorujących przewlekle somatycznie.

Jestem zafascynowana koncepcją strukturalnych form kobiecej psychiki autorstwa Toni Wolff i jej współczesnym odczytaniem.

Przełożyłam na język polski esej T. Wolff pt. Strukturalne formy żeńskiej psyche (Raven. Psychologia głębi i kultura nr 3/2023 ), a także książkę Nan Savage Healy pt. Toni Wolff i C. G. Jung. Współpracownicy, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Raven w 2023 roku. Zapraszam również do zapoznania się z moim tekstem, objaśniającym koncepcję Toni Wolff. 


Poza gabinetem pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej nr 26, gdzie prowadzę: lekcje etyki z elementami filozofii, wychowania do życia w rodzinie oraz trening umiejętoności społecznych (TUS). Jestem wielką pasjonatką filozofowania z dziećmi (P4C), które umożliwia im pogłębianie rozumienia siebie i świata. 


“Psychoterapeuta musi rozumieć nie tylko pacjentów – równie ważne jest, aby rozumiał samego siebie. Dlatego conditio sine qua non jego wykształcenia jest przeprowadzenie analizy samego siebie, tak zwanej analizy dydaktycznej. Terapia pacjenta zaczyna się, rzec by można, od lekarza; tylko wówczas, gdy lekarz umie poradzić sobie z sobą samym
i z własnymi problemami, umie to zrobić też z pacjentem. Tylko wtedy.”


– Carl Gustav JungChcesz się ze mną skontaktować, 
umówić na sesję lub o coś zapytać?
Zadzwoń

503 104 273Zobacz moje filmy na
YoutubePoczytaj na
Facebooku


Strona Główna
O mnie
Moje wykłady
Czym jest psychoterapia?
Czego się spodziewać?
Kontakt
Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie blokujesz plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.