Wykształcenie

Jestem psychoterapeutką analityczną, filozofką, doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki i sporą część życia - nauczam, szkolę oraz wspieram w rozwoju.

Zajmuję się psychoterapią i psychoanalizą jungowską, nieco piszę, dużo czytam, działam społecznie. Interesują mnie ludzie, ich wybory i drogi, którymi podążają...
Ukończyłam 4-letnie, całościowe szkolenie w zakresie psychologii analitycznej i psychoterapii jungowskiej, organizowane przez Polskie Towarzystwo Psychologii Analitycznej (PTPA) we współpracy z Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Pruszkowie, przy wsparciu Międzynarodowego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (International Association of Analitycal Psychology, IAAP). Szkolenie posiadało akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologii Klinicznej.

Po spełnieniu warunków - zgodnych w wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia (zrealizowanie określonej liczby godzin szkolenia oraz stażu klinicznego, a także psychoterapii własnej i pracy psychoterapeutycznej superwizowanej zarówno indywidualnie, jak również grupowo) - zdałam egzamin certyfikacyjny w PTPA.


Zrealizowałam również indywidualne szkolenie w zakresie psychoanalizy jungowskiej w Międzynarodowym Towarzystwie Psychologii Analitycznej (International Association for Analitycal Psychology, IAAP), które zakończyło się międzynarodowym egzaminem certyfikacyjnym. Ta ścieżka edukacyjna pozwoliła mi na udział w seminariach oraz superwizjach z psychoanalitykami z całego świata, o różnych orientacjach – od klasycznej poprzez archetypową do rozwojowej, wzbogaconej współczesnymi odkryciami teorii relacji z obiektem. Obecnie  posiadam status Provisional Member w IAAP.

Ukończyłam także kurs: Psychoterapia Tańcem i Ruchem dla Osób Pracujących Psychoterapeutycznie w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz w ramach stażu klinicznego kurs: Psychoterapia Praktyczna, organizowany przez Medyczne Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ponadto szereg kursów doskonalących z zakresu arteterapii.

W trosce o jakość procesów psychoterapeutycznych, które prowadzę, swoją pracę poddaję regularnej superwizji zarówno indywidualnej, jak i grupowej. Podlegam pod Kodeksy Etyki SAJ, PTPA oraz IAAP. 
Doświadczenie

Od 2016 roku prowadzę prywatny gabinet psychoterapii
na warszawskim Mokotowie.

Należę do Stowarzyszenia Analityków Jungowskich (SAJ) oraz Polskiego Towarzystwa Psychologii Analitycznej (PTPA), w którym obecnie pełnię funkcję prezeski.

Posiadam także status Provisional Member w Międzynarodowym Towarzystwie Psychologii Analitycznej (International Association for Analitycal Psychology, IAAP) .


Staż psychoterapeutyczny zrealizowałam w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie
, w którego skład wchodzą Oddział Dzienny oraz Poradnia Leczenia Nerwic i Zaburzeń Behawioralnych. Zakład prowadzi leczenie dorosłych chorych z zaburzeniami nerwicowymi, zaburzeniami osobowości i zespołami behawioralnymi (głównie anoreksja i bulimia oraz zaburzenia seksualne).

Doświadczenie zdobywałam także w Oddziale Dziennym Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Grupy Medycznej Vertimed w Warszawie, gdzie prowadziłam grupową terapię analityczną.

Zanim rozpoczęłam prywatną praktykę psychoterapeutyczną,  przez sześć lat wspierałam działalność Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem”, gdzie odpowiedzialna byłam za projekty psycho-edukacyjne, a także koordynowanie i prowadzenie warsztatów psychologicznych oraz treningów relaksacyjnych w ramach autorskiego programu, który obejmował wsparcie psychologiczne, jak również aktywizację zawodową młodych chorych reumatycznie.

W psychoterapii interesuje mnie szczególnie funkcja doświadczeń granicznych w rozwoju osobistym oraz sposób budowania narracji o sobie i świecie. Zajmuje mnie również kwestia zdrowia psychicznego osób chorujących przewlekle somatycznie, w tym przenikania się
i stykania psychicznego ciała z fizyczną psychiką. Fascynuje mnie także koncepcja strukturalnych form kobiecej psychiki autorstwa Toni Wolff i jej współczesne odczytanie.

Poza gabinetem, z zamiłowania, pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej nr 26, gdzie nauczam etyki z elementami filozofii oraz wspieram zespół psychologiczno-pedagogiczny. Jestem wielką pasjonatką filozofowania z dziećmi, które umożliwia im pogłębianie rozumienia siebie i świata.

Uczestniczę również w inicjatywach krajowych oraz międzynarodowych, wspierających działania związane ze wspomaganiem zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.

Obecnie jestem częścią Zespołu w projekcie Prosta Edukacja, którego celem jest opracowanie programów edukacyjnych, stymulujących uwagę osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zachęcam również do zapoznania się z moimi tekstami na blogu edukacyjnym Czym Skorupka - rzetelnie o małym dziecku, który powstał w ramach międzynarodowego projektu pt.  A Blog as open learning platform for the field of Early Childhood Education about Research and Innovation to support Disadvantaged and Diverse children, w którym uczestniczyłam w latach 2017-2022.


“Psychoterapeuta musi rozumieć nie tylko pacjentów – równie ważne jest, aby rozumiał samego siebie. Dlatego conditio sine qua non jego wykształcenia jest przeprowadzenie analizy samego siebie, tak zwanej analizy dydaktycznej. Terapia pacjenta zaczyna się, rzec by można, od lekarza; tylko wówczas, gdy lekarz umie poradzić sobie z sobą samym
i z własnymi problemami, umie to zrobić też z pacjentem. Tylko wtedy.”– Carl Gustav Jung

Chcesz się ze mną skontaktować,
umówić na sesję lub o coś zapytać?

Zadzwoń

503 104 273Zobacz moje filmy na
YoutubePoczytaj na
FacebookuStrona Główna
O mnie
Czym jest psychoterapia?
Czego się spodziewać?
Kontakt


   


Strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie blokujesz plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisywanie w pamięci urządzenia.